Sākumskolas pasākumi

Meteņi - 2019

No 4. līdz 10. martā – “Meteņi -2019”.

5. martā (otrdiena) vienā no svētku dienām aktu zālē notika pasākums “Masļeņica” 1.-4. klašu skolēniem. Priecājās, spēlēja, dejoja, dziedāja un iepazinās ar svētku tradīcijām. Svētku beigās visiem novēlēja – “Garšīgo pankūku jums Masļeņicā!”

Skolas direktora vietniece R.Buhtejeva

Dzejnieks, rakstnieks un mākslinieks Vladimirs Novikovs

Rīgas 72. vidusskolā aktu zālē 22.februārī notika divas 1.-2. klašu skolēnu sapulces ar bērnu rakstnieku Vladimiru Novikovu.

Dzejnieks, rakstnieks un mākslinieks V.Novikovs ir ilustrējis dažas bērnu grāmatas.

Pēc profesijas V.Novikovs ir jūrnieks. Gandrīz 20 gadus viņš gāja jūrā uz Rīgas jūras ostas kuģiem. Kad Novikovs vēl bija kursants, viņš atsūtīja savu zīmējumu populārā bērnu žurnālā “Zīlīte”, kur to nopublicēja.

1985. gadā Novikovs pabeidza dizaina kursus Latvijas Mākslas akadēmijā, kur ieguva specialitāti – mākslinieks-konstruktors. Strādāja Latvijas leļļu teātrī kā mākslinieks-dekorators, tulkoja un turpina tulkot latviešu lugas krievu valodā, raksta dziesmu vārdus izrādēm, raksta un ilustrē grāmatas. Grāmatas publicē Latvijā, Krievijā un Bulgārijā.

Sapulces beigās skolēni uzdeva jautājumus. Viņus interesēja viss – Kā rakstīt dzejoļus? Kāds dzejolis bija uzrakstīts pirmais un kad? Kurš ir pirmais dzejoļu klausītājs? Vir grūti būt bērnu rakstniekam?

Pēc tam aktu zālē bija iespēja nopirkt rakstnieka grāmatu ar autogrāfu.

Direktora vietniece R.Buhtejeva

"Mīlu Latviju - Я люблю Латвию"

1.b klase - "Mīlu Latviju - Я люблю Латвию".

kl.audz. Larisa Kapustina

Mārtiņdiena

Tuvojas Mārtiņdiena.

3.a, 3.b, 3.d un 4.b klašu skolēni sagatavoja izstādi.

Izstādes organizatore Irina Samsonova

Skolas daiļlasītāju konkurss 1. - 4. klašu skolēniem

8. novembrī mūsu skolā notika Skolas daiļlasītāju konkurss 1. - 4. klašu skolēniem. Katrs dalībnieks skaitīja divus daiļdarbus (krievu un latviešu valodā), rādot savas dotības aktiera meistarībā. Par vislabākajiem daiļlasītājiem, pēc žūrijas lēmuma, tika atzīti:

Klases Skolēna vārds, uzvārds, klase
1.klasēs Martina Poddubska (1.c), Timurs Gaščenko (1.c)
2.klasēs Alina Černova (2.b), Polina Kuzņecova (2.b)
3.klasēs Marija Ņizkodubova (3.a), Marija Solovjova (3.c)
4.klasēs Kirils Lavrenovs (4.d)

Pateicāmies skolotājiem un vecākiem!