Latvijas Skolas soma

Šodien un vakar mūsu skolā iniciatīvas "Latvijas Skolas soma" ietvaros viesojās (lai arī tikai virtuāli) grupa "Dagamba" ar videokoncertu "DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY un LudwigVanRammstein". Daudziem no 8.-12.klašu skolēniem, kuri to skatījās, tā bija patīkama iepazīšanās ar Latvijas mūsdienu mūzikas pārstāvjiem.

Te dažas 12.a klases skolēnu atsauksmes pēc koncerta:

"Man patika dziesmas un "krosoveri" par Čaikovska baletu, jo es neklausos klasisko mūziku, bet klausos metālu un roku. Un ir interesanti paklausīties roku, kurš ir miksēts ar simfoniju."
Valērija I.

"Šis koncerts mani drusciņ iedvesmoja. Es darbojos mūsu skolas teātrī, un “Dagambas” mūzikas dēļ man radās idejas tam. Un video vadītājs varētu spēlēt “Doktorā Kas”, ja šo seriālu filmētu Latvijā."
Arina Č.

"Man koncerts patika. Es jau iepriekš biju dzirdējusi, ka klasisko mūziku savieno ar roku, bet tas, ko es šodien dzirdēju, man patika visvairāk. Varbūt tas ir tāpēc, ka es ne tikai dzirdēju, bet arī redzēju, kā “Dagamba” spēlē. Varēja redzēt, ka viņiem patika spēlēt, un mūziķu emocijas nonāca līdz manim."
Diana R.

"Šis videokoncerts man ļoti patika, jo es klausos “Rammstein” kopš 5 gadu vecuma. Katru dziesmu es pazinu un nedaudz dziedāju līdzi."
Ņikita P.

Paldies grupas mūziķiem un radošajai grupai!

Labbūtības ceļakarte skolā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros ir izsludinājusi atklāto projektu konkursu “Atbalsts jauniešu iniciatīvu projektu “Labbūtības ceļakarte skolā” īstenošanai”.

Projektu konkursa mērķis ir sniegt atbalstu izglītības iestādes jauniešu pašpārvalžu iniciatīvu projektiem - labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošanai, kas ir identificētas, balstoties jauniešu vēlmēs un vajadzībās, un saplānotas JSPA organizētās mācībās par skolēnu labbūtības ceļakartes izstrādi, tādējādi nostiprinot psihoemocionālo un pilsoniskās līdzdalības kompetenci Latvijas izglītības iestādēs, veidojot pilsoniski aktīvu, līdzdalībā balstītu jauniešu paaudzi pēc-Covid19 laikmetā.

No 10. oktobra līdz 31. decembrim 2021. gadā Rīgas 72. vidusskolā tika realizēts projekts "Labbūtības ceļakartes aktivitāšu īstenošana Rīgas 72.vidusskolā”.

Šī projekta ietvaros skolā ir organizētas sekojošas aktivitātes: sēžammaisu šūšana, labbutības ‘’stūrīša’’ atklāšana, “Lego pēcpusdiena”, saruna ar karjeras izglītības konsultantu, tikšanās ar skolas psiholoģi.

9. klašu skolnieces mājturības stundās ar mājturības skolotājas atbalstu šuva pufus, zēni palīdzēja tos piepildīt ar polistirolu. Sežāmmaisu šūšana un pildīšana kļuva par aizraujošu un saliedējošu aktivitāti.

Projekta īstenošana skolā turpinājās ar “Labbūtības stūrīša” atklāšanu , kurā piedalījās dažādu klašu skolēni. Ievērojot drošas pārvietošanās prasības, atklāšanā piedalījās vairākas klases. Skolēni iepazinās ar projekta mērķi un iecerēm, izrādīja lielu interesi par iespējām piedalīties dažādās aktivitātēs.

9. klašu skolēnu tikšanās ar karjeras speciālisti bija ļoti interesantas un noderīgas. Sarunu laikā karjeras speciāliste pastāstīja skolēniem par profesiju dažādību, par pieprasītākajām 21.gs. profesijām, atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

5. klašu skolēni piedalījās aktivitātē “Lego pēcpusdiena”. Skolēniem bija iespēja padarboties ar Lego klucīšiem, atveidot emociju, kas saistīta ar skolu. Vairākums skolēniem skola ir droša un pozitīvas emocijas raisoša vieta.

Tikšanās ar skolas psiholoģi bija viena no spilgtākajām aktivitātēm. 12.klašu skolēni tika uzaicināti uz sarunu par izdegšanu mācību laikā. Šī tēma ir ļoti aktuāla daudziem vecāko klašu skolēniem. Pēc aktivitātes jaunieši izteica priekšlikumu turpināt šādas sarunas.

Kopumā aktivitātēs piedalījās vārāk nekā 100 skolēnu un pedagogu.

Aktivitātes pilnveidosim, dažādosim un turpināsim arī pēc projekta, jo šāda veida atbalsts pēc COVID-19 bija ilgi gaidīts un ļoti nepieciešams gan skolēniem, gan skolotājiem.

Bildes skatīties šeit.