"Ēnu diena"

2019./2020. m.g.

Ēnu diena – 2020.

Mihails Ulanovs (8.b), Deniss Bezludko (8.b), Pāvels Petrovs (9.b), Arina Čiževska (10.a), Mihails Koroļovs (8.b) - kompānija «КIntechSystems».

2020.gada 12. februārī no 11:00 līdz 16:00 Rīgas 72. vidusskolas skolēni Mihails Ulanovs (8.b), Deniss Bezludko (8.b), Pāvels Petrovs (9.b), Arina Čiževska (10.a), Mihails Koroļovs (8.b) piedalījās pasākumā “Ēnu diena - 2020”. Diena sākās ar ekskursiju uz ofisu, iepazīstinās ar darbiniekiem un kompānijas «КIntechSystems» darbību.

Human Resourse Specialist Nataļja Saļņikova pastāstīja skolēniem par kompānijas darbību, par biznesa virzieniem, un kompānijas filiāliem citās valstīs, un, protams, par Rīgas filiāles darbu.

Quality Assurance Engineer Aleksejs Filatovs prezentēja skolēniem kā izskatās internet-veikali, ko izstrādā kompānija un darba niansēm kompānijā.

Sr. Software Engineer II Iļja Karpovs pastāstīja par to, kā iet darba diena kompānijā Intexsys – kādi instrumenti tiek pielietoti, kā notiek darbs ar uzdevumiem un no kā sastāv darba izpildes cikls.

Senior Software Architect Dmitrijs Balabaka prezentēja darbu par tēmu “Kā kļūst par izstrādātāju Latvijā”.

Diena noteikti bija pilna ar jaunu informāciju, kā arī bija gaidīts.

Iļja Karpovs
(programmēšanas pulciņa skolotājs)

Anastasija Puļahina (8.c) - muita.

Es, 8.c klases skolniece, Anastasija Puļahina, 12. februārī “Ēnu dienā” biju Muitas vadībā, kur bija iespēja iepazināties ar muitas kinologu darbu (narkotisko vielu meklēšana, nelikumīgas naudas operācijas).

Tika izvēlēta tieši šī profesija, tāpēc ka man patīk sarunāties un strādāt ar suņiem, taču tur darbs ar suņiem un suņu apmācība notiek pastāvīgi. Nākotnē es gribu saistīt savu dzīvi ar suņiem, šī tēma man ir tuva un interesanta.

Man bija interesanti uzzināt jaunu par suņu apmācības veidiem, viņu darbu, kā arī dažu suņu šķirņu meklēšanas īpašībām, piemēram, aitu sunim malinua rezultāts patīk vairāk, nekā pats process.

Anastasija Puļahina, 8.c klase

Konstantīns Kurmakajevs (7.e) - pie dzintara un metālapstrādes pedagoga.

12. februārī Ēnu dienas pasākumā piedalījās 7. e klases skolēns Konstantīns Kurmakajevs. Viņš ēnoja BJC "Daugmale" dzintara un metālapstrādes pedagogu Lūciju Kalniņu (dzintara juvelieri). Tur viņš uzzināja par metāla veidiem un to unikālajām īpašībām, ka arī pats izgatavoja sev kaklarotu.

7.e klases audzinātāja Maija Miņina

2018./2019. m.g.

Ēnu diena – 2019.

Vera Pozņaka (9.d) - Šogad Ēnu dienā kopā ar 65 skolēniem biju Rīgas domē. Ēnoju Rīgas Domes Īpašuma Departamentu pie arhitekta. Bija iespēja pastaigāties pa Rīgas Domes gaiteņiem, kā arī apmeklēt Rīgas Mēra – Nīla Ušakova kabinetu. Ekskursija bija ļoti interesanta un aizraujošā. Rīgas Domes personāls bija ļoti atsaucīgi un laipnīgi, ar viņiem bija patīkami sarunāties.

Uzzināju par grandiozu projektu kā Lielās estrādes rekonstrukcija Mežaparkā.

Esmu pateicīga Ēnu dienai par tādu brīnišķīgo iespēju ēnot arhitektu! Tāpēc ieteicu visiem skolēniem piedalīties tādā pasākumā kā Ēnu diena!

Jekaterina Seņkova (9.d) - Šogad kopā ar 38 skolēniem ēnojām Lattelekom programmētāju.  Mums pastāstīja par firmas vēsturi un iekšējo dzīvi. Bija ekskursija, pēc kuras es saprotu, ka mans sapnis ir strādāt tādā kompānijā, jo ir sajūta, ka tu atrodies mājās. Uzņēmuma darbinieki ir ļoti atsaucīgi un pieklājīgi, kā arī gatavi palīdzēt. Man ļoti iepatika izvēlēta profesija un vieta, kur es detalizētāk uzzināju par šo profesiju.

Nākotnē mani gaidīs vēl 3 iespējas apmeklēt tādu pasākumu kā Ēnu diena. Tā ir lieliskā iespēja izvēlēties sev profesiju!

Jekaterina Barbina (9.c) - apmeklēja mārketologu bankā “Blue Orange”.

Patrīcija Považnaja (11.b) - Trešdien 13. februārī visa Latvijā tika organizēta Ēnu diena, kurā man bija iespēja piedalīties. Es iepazinos ar RTU karjeras konsultanta profesiju. Uzzināju, ar ko nodarbojas amatu psihologs, kā pareizi sastādīt savu CV un iestāties intervijā, kā izvēlēties savu dzīves profesiju un atrast darbu. Kā arī kādus speciālus pasākumus jauniešiem rīko RTU un arī citas universitātes. Kas ir vissvarīgākais - uzzināju, ka jebkurš ieinteresēts var apmeklēt bezmaksas RTU karjeras konsultāciju.

Tā bija lieliska diena, kas vēl ilgi paliks atmiņā.

(Rīgas skats no RTU ēkas 11.stāva)